destech hrc ısıs geri kazanım kullanıcı panelleri

  1. Grafik Ekran:

Grafik ekran, Isı Geri Kazanım Cihazının fonksiyonelliğini arttıran, kullanıcı tarafından istenilen ayarlarının yapılabilmesi için özel geliştirilmiş kumanda panelidir. Cihazın açılıp kapanması, haftanın her günü için 4 ayrı çalışma modunu destekleyen zamanlayıcı fonksiyonu, fan kontrolü ve hız ayarları, filtre kirlilik süresi kontrol edilebilmektedir.

Opsiyonel olarak kullanılabilen hava kalite sensör modunun devreye alınması grafik ekran ile yapılabilmektedir. İhtiyaç kadar havalandırma seçeneği sunan bu modda hangi sensörlerin aktif olduğu ekran üzerinde görüntülebilmektedir.

Grafik LCD kullanıcı paneli 2.6″ boyutunda bir grafik LCD ekran, 4 adet push buton, bir adet dahili sıcaklık sensörü ve MODBUS iletişim protokolü içeren özel tasarım bir gömülü karttır.

 

Teknik Özellikler:

Ekran 2.6″, LCD
Dokunmatik Yok
LED Yok
Tuş 4 adet
İletişim Protokolu ModBUS
Boyut  105.57×82.35×24.03 mm
Dahili Sensör 10K Sıcaklık Sensörü
Bağlantı Kablosu 5metre

Kutu içeriği: Grafik Ekran, Bağlantı Kablosu ve montaj malzemelerinden oluşmaktadır.

 

2. Yalın Kullanıcı Paneli:

Yalın Kullanıcı Paneli cihazın fonksiyonlarını üzerinde yer alan tuslar aracılığı ile kontrol edilebilen, üzerinde yer alan LED ışıkları ile kullanıcıyı bilgilendirebilen yalın paneldir.

Opsiyonel olarak kullanılabilen hava kalite sensör modunun devreye alınması yalın panel ile yapılabilmektedir.

Yalın Kullanıcı Paneli ile cihaz açma/kapama, fan hız seviyesi ve kullanıcı ayarları üzerinde yer alan 3 adet tuş ile kontrol edilebilmektedir. Panel üzerinde fan hızını gösteren 3 adet mavi LED ve 1 adet kırmızı uyarı LED’i bulunmaktadır.

Panel üzerinde bulunan uyarı LED’i ile yangın senaryosu ve arıza durumlarında kullanıcıya bilgi verebilmektedir.

 

Teknik Özellikler:

Ekran Yok
Dokunmatik Yok
LED 4 adet
Tuş 3 adet
İletişim Protokolu ModBUS
Boyut  90.70×65.00×14.40 mm
Dahili Sensör Yok
Dahili Batarya Yok
Bağlantı Kablosu 5metre

Kutu içeriği: Yalın Kullanıcı Paneli, Bağlantı Kablosu ve montaj malzemelerinden oluşmaktadır.

 

3. TFT LCD Ekran (TFT Panel)

TFT Panel 3,5 inch dokunmatik kullanıcı arayüzüdür. Wifi bağlantısı ile uzaktan kontrol ve telefon uygulaması gibi IOT fonksiyonlarini içerir.

Bu tasarımıyla ve basit arayüzü ile açma/kapama, sistem fan hızını ayarlama, arıza durumunda resetleme ve filtre zamanını resetleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Her opsiyon için ise ayrı göstergeler ile kulanıcının farkındalığını sağlanmaktadır.

Isı Geri Kazanım sistemlerinde kullanılmak üzere DestekOtomasyon tarafından geliştirilmektedir.